PROFESJONALNY PROGRAM DO ARANŻACJI WNĘTRZ — CZYM SIĘ CHARAKTERYZUJE?

Projektant, by wyróżnić swoje pomysły musi myśleć kreatywnie i nieszablonowo. Za pomocą kompleksowych rozwiązań, projektowanie pomieszczeń może stać się szybsze, rzetelniejsze i niekonwencjonalne. Taką możliwość stwarza profesjonalny program do aranżacji wnętrz. Jak go rozpoznać?

Wyspecjalizowane narzędzie, umożliwiające projektowanie wnętrz, powinno zawierać funkcję tworzenia własnych obiektów 3D, a także udostępniać wewnętrzną bibliotekę, która zezwoli na pobranie interesujących elementów na komputer. Dzięki temu w projekcie można wykorzystać gotowe modele lub zmodyfikowane przez projektanta.

Projektowanie wnętrz samo w sobie to nie wszystko. Tworzenie pełnej dokumentacji technicznej, nowoczesny interfejs, zapewniający wysoką ergonomię obsługi narzędzia oraz zgodność z wieloma formatami plików to kwestie, które powinien zawierać każdy profesjonalny program do aranżacji wnętrz. Ponadto narzędzie do projektowania powinno wykonywać wizualizacje wnętrz, które udoskonalą i zobrazują wizję projektanta.

Klient nie potrzebuje rysunków technicznych, a projektu, który umożliwi odzwierciedlenie przyszłej powierzchni użytkowej w przyzwoitej jakości. Wizualizacje wnętrz skrupulatnie oddadzą wygląd mieszkań, a także wszelkie znajdujące się w nim obiekty i detale, jak umeblowanie, proporcje czy oświetlenie.

Renderowanie w czasie rzeczywistym, za pomocą silnika renderującego to technologia wspomagająca projektowanie wnętrz. Twórca projektu może stworzyć go w szybkim tempie, a w razie konieczności zmian, po prostu go zmodyfikować. Niezależnie od jego wielkości i złożoności, modyfikacja nie zajmuje dużej ilości czasu.

Profesjonalny program do aranżacji wnętrz to na przykład ARCHline.XP. Zawiera wszystkie wymienione powyżej funkcje, jest intuicyjny i nieskomplikowany w obsłudze. Rzetelnie posłuży projektantom do tworzenia nieszablonowych projektów, a także umożliwi wizualizacje wnętrz. W dodatku jest narzędziem do projektowania pomieszczeń z BIM, przenoszącym informacje bez ryzyka utraty danych oraz stwarzającym możliwość współpracy między specjalistami z różnych branż.